• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/groups/344308702278350/
Etkinlik Takvimi
Saat
Videolar
Site Haritası
FAALİYET RAPORU

AKSEVDER GENEL KURUL İLANI

 

Derneğimizin 15. Olağan Genel Kurulu belirlenen gündemle 8 Nisan 2021 Perşembe günü saat 13:00 de  Dernek Merkezi’nde (Strazburg Cad. No: 45/4 Maltepe Çankaya ANKARA )  yapılacaktır. Çoğunluk sağlanamadığı taktirde, 15 Nisan 2021 PERŞEMBE günü saat 13.00, BUĞU BAHÇE LOKANTASI’nda  (Angora Blv, No.30 Beysukent / ANKARA) çoğunluk aranmaksızın yapılacaktır.

Not: Vekaleten oy kullanılması söz konusu değildir. Bu nedenle üyelerimizin genel kurula bizzat katılmaları gerekmektedir. İkinci toplantı yeri, salgın bulaşından üyelerimizi korumak amacıyla, bahçesi olan Buğu Lokantası seçilmiştir.

YÖNETİM KURULU

 

 

GÜNDEM

 1. Açılış ve saygı duruşu

 2. Başkanlık divanı ve iki katip üyenin seçimi

 3. 2019-2020 dönemi Yönetim Kurulu Çalışma Raporunun ve gelir/gider hesaplarının okunması

 4. Denetim Kurulu Raporunun okunması

 5. Raporlar üzerinde görüşmeler

 6. Yönetim ve Denetim Kurullarının ayrı ayrı ibraya sunulması

 7. Yönetim Kurulu asil ve yedek (5 asil+5yedek) , Denetim Kurulu Asil ve yedek (3 asil+3yedek) üyelerin seçimi

 8. Disiplin Kurulu Üyelerin seçimi (3 asil)

 9. Dilek ve temenniler

 10. Kapanış.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  2019- 2020 YÖNETİM KURULU ÇALIŞMA RAPORU

   

  AKSEVDER Yönetim Kurulu olarak iki yıllık çalışma dönemini tamamladık. Bu süre içinde kaybettiğimiz üyelerimizin ve yakınlarının ruhunu şad ediyor, Allah’tan rahmet diliyoruz. Dönem içinde yaptığımız faaliyetleri ana başlıkları itibariyle sunuyoruz. 2019 yılında;

   

 • Derneğimiz binasında oda ve salon arasındaki duvar kaldırılarak daha geniş bir mekan elde edildi. Boya badanası yapılıp yeniden dekore edildi.

 • Dernek bünyesinde bulunan çok sayıdaki ufak tefek hediyelik eşyalar, tek tek kontrolü yapılarak listelendi ve bunlar çeşitli sosyal etkinliklerimizde değerlendirildi.

 • Uyumsuzlukların giderilmesi ve netlik sağlamak amacıyla üye listemiz tarandı, devamsız ve aidatını yatırmamış olan üyeler tek tek telefon ile arandı. Dernekler masası ile uygun hale getirilmek üzere listeler güncellendi.

 • Eskişehir yolunda bulunan Koçak Tesislerinde 70 kişinin katılımıyla ETLİEKMEK günü yapıldı.

 • Dernek binamızda, üyemiz öğretmen - yazar Hikmet Özdemir Mizah Ciddi ister konulu sunusunu yaptı ve soru cevap şeklinde söyleşide bulunuldu.

 • Dernek binamızda, katılımcıların organize bir şekilde getirdiği yiyeceklerle birlikte kahvaltı yapıldı.

 • Ramazan ayında iftar yemeği yapıldı.

 • Öncelikle Akşehir ve yöresi türkülerini öğretilmesi amacıyla Halk Müziği korosu kuruldu ve 6 adet türkü çalışıldı. İlgi azlığı nedeniyle bu çalışmalara son verildi.

 • Haziran 2019 da Akşehir gezisi planlandı ancak yeterli katılım olmayınca gerçekleştirilemedi.

 • Akşehir’imizin Onur Günü olan 24 Ağustos günü üyelerimizin katılımıyla AKSEVDER olarak Büyük Önder Ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün mozolesine çelenk konuldu ve Anıtkabir defterine şükranlarımızı bildiren not yazıldı.

   

  2020 yılında Dünyayı saran pandemi sürecinde mevcut koşullar hepimizi derinden etkiledi. Her topluluk her birey bu süreci kendi şartlarıyla yaşadı ve yaşamaya da devam ediyor. Bu nedenle 2020 yılında derneğimizin hiçbir faaliyeti olamadı.

   

  ÜYE DURUMU

Önceki yönetim tarafından, üyelik vecibelerini (3 veya üstü aidatlarını ödememiş) yerine getirmemesi nedeniyle 79 kişi üyelikten çıkarılması kararlaştırılmış ve sonucunda yönetimimizce 80 üye mevcudu devralınmıştır. Üyelikten çıkarılanların teker yeker durumları incelenmiş, büyük bölümü ile temas kurularak, 11 üye tekrar üyeliğe alınmıştır. 91’e yükselen üye sayısına 9 yeni üye ilave olmuş, ancak 4 üyemizin istifa etmiştir.  Bugün için üye sayımız 96 kişidir.

 

MALİ DURUM

 

Kanunlar gereğince dernekler üyelerinden aidat toplar ve üye sayısının düzeyi ve ödenen üye aidatlarıyla yaşamlarını ve faaliyetlerini sürdürürler. Derneğimizin temel geliri, aylık 5 TL olan üye aidatlarından oluşmaktadır. Ancak üyelerimiz aidatlarını ödeme konusunda maalesef gerekli hassasiyeti göstermemişlerdir. Önceki dönemlerde olduğu gibi, faaliyet dönemimizde de bu sorun devam etmiştir. Nitekim 2019 yılında tek tek aranması sonucu 53 kişi,  2020 yılında ise sadece 14 kişi aidatını ödemiştir. Aidat ödemesi böyle gider ise önümüzdeki dönemlerde derneğimiz, maalesef mali yükümlülüklerini yerine getiremez duruma gelecektir.

2019-20 eğitim yılında 3 öğrencimize 8 ay boyunca aylık 200 TL olmak üzere, burs ödemesi yapılmıştır. 2020-21 eğitim yılında, aylık burs miktarı 225 TL ya çıkarılmış ve  3 öğrencimize ödeme başlatılmıştır. Bilindiği gibi, burs ödemeleri dernek varlığından  yapılmamaktadır. Hayırsever üyelerimizin katkılarını yaptığı ayrıca dernek adına açılan burs hesabından yapılmaktadır. Ancak aidat ödemelerinde olduğu gibi burs ödemelerinde de üyelerimiz tarafından yeterli katkıda bulunulmaması nedeniyle, burs ödemelerimiz  kısıtlı imkanlarla sürdürülmeye çalışılmaktadır. Nitekim son dönemde de katılımcı sayısı 5 kişidir. 31 Aralık itibariyle burs hesabımızda 1.062,55 TL bulunmaktadır.

2019 ve 2020 yıllarında ödenen aidat tutarı (67 x 60) 4.020,00 TL dır. Ancak hesap özetinde gösterilen aidat geliri 6.412,00 TL dır. Aradaki 2,392,00 TL fark önceki yıllara ait üye tahsilatlarından oluşmaktadır.   

 

Dönemde, maddi manevi katkıları, özverili çalışmaları nedeniyle, Yönetim Kurulu üyelerimiz  Sn Nurseli Sevinç, Sn Nurten Yalovaç, Sn Hasan Kale ve Sn Yaşar Seldüz’e teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca derneğimize olan sevgisi ve hiç eksilmeyen ilgisi nedeniyle maddi-manevi katkılarından dolayı Sn Gürşen Sevinç’e de teşekkür ediyorum.

 

AKSEVDER birlik ve beraberliğimizin, yardımlaşmamızın, birbirimizden haberdar olmamızın, çeşitli vesilelerle bir araya gelerek sevgi bağlarımızın güçlendirilmesinin, ekmeğini yiyerek, suyunu içerek, kültürüyle yoğurularak büyüdüğümüz Akşehir’e hizmet fırsatını bulabileceğimiz yegane yerdir. Akşehir sevgisini taşıyan, saydığımız amaçlara inanan tüm üyelerimizden derneğimize sahip çıkmalarını arzu ediyor ve bekliyoruz. Derneğe karşı ilgisi yeterli düzeyde olmayan Akşehir’i sevenlerden, şayet dernek ile herhangi bir sorununu olduğunu düşünen varsa, bu sorunları çekinmeden birebir dernek yönetimiyle veya herkesin katıldığı bir toplantıda yüz yüze dile getirmelerinin ve hep birlikte çözüm yolları aranmasının gereğine inanmaktayız.

Saygılarımızla,

 

AKSEVDER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             2019 – 2020 YILI AKSEVDER  DENETLEME RAPORU

         AKSEVDER (Akşehir’i Sevenler Derneği)’in 2019- 2020 Yıllarına ait Gelir-Gider hesapları ve faaliyetleri yıl içinde ve sonunda incelenmiş.

         Karar,Üye ve işletme defterlerinin usulüne uygun tutulduğu, Tahsilat makbuzları ve Gider evraklarının işlendiği. Posta çeki ve Banka hesap ekstrelerine bakılarak hesaplarla uygun olduğu görülmüştür.

        Bügün kayıtlı üye sayısı 96 kişidir. Eski dönemden 80 üye, bu dönemde 9 yeni üye kaydedilmiş ,4 üye istifa ederek üyelikten ayrılmıştır ve daha önce üyelikleri silinen        11 üye tekrar üyeliğe alınmıştır.

        Dernek beyannamesi dernekler masasına verildiği,derneğimizin emlak vergisinin  ödendiği görülmüştür. Apartman aidatlarının önceki dönem de olduğu gibi bu dönemde de ödenmemiştir.

          2019-20 yılında Akşehirli 2 si Tıp kız,1 Sosyal bilgiler öğretmenliği erkek                 3 Üniversite öğrencisine aylık 200 TL 8 ay süreyle ve 2020-21 öğretim yılında da 2 si Tıp kız, 1 Dişcilik erkek 3 Üniversite öğrencisine aylık 225 TL burs verilmeye devam edilmekte olduğu bu öğrencilerin Akşehir de Aksev vakfı tarafından belirlendiği.

          31.12.2020 sonu itibariyle hazırlanmış olan  2019 ve 2020 yılı Hesap özetinin incelenmesi sonucunda bir önceki hesap döneminden  Devir  7,403.22 TL, 2019-20 yılı Gelirleri  18,404.07 TL ve Giderleride   11,649.34 TL olduğu ve bir sonraki döneme aktarılmak üzere  14,157.95 TL Kasa,Banka ve Posta çeki hesabında olduğu görülmüştür.  

          Üye aidatlarının tahsili ve derneğimize sahip çıkma noktasındaki hassasiyet aşılamamış ve Üyelerimizden daha duyarlı, dayanışma içerisinde bulunmalarını temenni ederken yaptıkları çalışmalardan ötürü tüm Yönetim Kuruluna teşekkür ediyor, ibra edilmeleri hususunu siz genel kurul üyelerinin taktirlerine arz ediyoruz. 17.3.2021

 

 

 

Melih BARIŞIK                 İhsan ÖZCAN                Hilmi  ALPAN         
Üye                                   Bşk.Yrd.                        Başkan

 

 

 

 

  
770 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret60842